meida

 

پاتوسی در بازی با ذوب‌آهن یک گل زد، یک پاس‌گل داد، و شوتی هم زد که ریباند آن را اسماعیلی گل کرد.

به گزارش وبسایت نود، نیم‌فصل اول برای هواداران استقلال با حسرت از دست دادن تیام تیام شده بود و «اگر»های‌شان بعد از هدر رفتن هر موقعیتی به گوش می‌رسید. تا اینکه بالاخره پاتوسی توانست به حسرت آن‌ها پایان دهد. حالا شفر شاگردی دارد که مثل جپاروف موقعیت خلق می‌کند و بهتر از تیام گل می‌زند. لااقل شروعِ پاتوسی با 2 گل و 2 پاس‌گل که چنین چیزی را نشان می‌دهد.

پاتوسی در بازی روز قبل مقابل ذوب‌آهن باز هم حسابی استقلالی‌ها را سر ذوق آورد. این بازیکن یک گل زد، یک پاس‌گل داد و یک شوتی زد که ریباند آن توسط فرشید اسماعیلی گل شد. و این یعنی تاثیرگذاری روی هر سه گل آبی‌ها مقابل ذوب‌آهن. علیرضا منصوریان اگر همان 76 دقیقه نمایش پاتوسی مقابل پارس‌جم را می‌دید باید می‌دانست که بیشتر مراقب این بازیکن باشد. در بازی با ذوب‌آهن ولی، پاتوسی آزادانه در زمین بازی قدم برمی‌داشت و موقعیت خلق می‌کرد. طبق آمار متریکا، پاتوسی در بازی روز قبل 5 بار شانس شوت زدن پیدا کرد که حاصل آن دو گل برای استقلال بود. یک مرتبه شوت پاتوسی مستقیم وارد دروازه مظاهری شد و در صحنه دیگر، ریباند شوت او بود که گل شد.

پاتوسی به قدری حفره‌های دفاعی حریف را خوب شناسایی می‌کند که شرایط برای شوت زدنش مهیا شود. تصویر زیر صحنه‌ای از گل پاتوسی به ذوب‌آهن است. شماره پنج استقلال در نقطه‌ای از محوطه جریمه حریف ایستاده که هم کار وریا را برای پاس دادن ساده می‌کند و هم کار خودش برای گل کردن این توپ. با دو ضربه بغل‌پا گل پاتوسی به ثمر می‌رسد؛ وریا به پاتوسی و پاتوسی هم به تور دروازه.

پاتوسی پیش و پس از گل‌اش هم در صحنه‌های زیادی نشان داد که چقدر جاگیری‌های مناسبی برای شوت زدن دارد.

در چند فریم مرور می‌کنیم او چگونه در نقاطی قرار می‌گرفت که تا شعاع چند متری‌اش بازیکنی از ذوب‌آهن قرار نداشته باشد تا راحت شوت بزند و موقعیت خلق کند. البته این به جز هوش بالای پاتوسی در شناسایی هندسه زمین و موقعیت بازیکنان، به ضعف تیم حریف در یارگیری و پرس هم مربوط می‌شد.

جاگیری‌ها و فرار به عمق پاتوسی به حدی هوشمندانه بود که او می‌توانست در محوطه جریمه ذوب‌آهن هم بدون فشار بازیکنان حریف، صاحب توپ شود تا موقعیت خلق کند. پاتوسی در این مسابقه 86درصد از پاس‌هایش به مقصد رسید و یک موقعیت هم خلق کرد.

 

منبع : سایت 90