meida

بازی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان فقط یک شوت در چارچوب داشت که آن هم سهم شاگردان برانکو بود.

به گزارش وب‌سایت نود، یک شوت در چارچوب در طول 90 دقیقه حکایت از یک بازی بی‌هیجان و بی‌موقعیت دارد. وقتی مشخص شود که این آمار متعلق به دیداری است که یکی از تیم‌های حاضر در میدان پرسپولیس بوده است عجیب بودن هم به ویژگی‌های بازی اضافه می‌شود. تک شوت بازی هم توسط مدافع پرسپولیس یعنی محمد نادری از میانه زمین زده شد و خطر چندانی هم برای مسجدسلیمانی‌ها ایجاد نکرد.

پرسپولیس در بازی رفت مقابل نفت مسجدسلیمان هم فقط یک امتیاز بدست آورد. اما این دو تساوی به فاصله چند ماه بسیار با همدیگر تفاوت دارند. تساوی در بازی برگشت با کنار هم قراردادن نتایج قبلی پرسپولیس کمی نگران‌کننده است. تساوی در بازی‌های خارج از خانه کم‌کم دارد به عادت شاگردان برانکو تبدیل می‌شود و همین عادت است که تساوی دور برگشت را نگران کننده می‌کند. 

2 برد در 9 بازی خارج خانه از ابتدای فصل نشان می‌دهد که برانکو که پیش از این شهر به شهر با بردهایش رکوردهای ویژه‌ای را به نام خود خلق می‌کرد حالا به میهمانی نسبتا بی‌آزار تبدیل شده است که اضافه شدن ستاره‌های جدید هم چیزی به آزار تیمش اضافه نکرده است.

البته در کنار افت فنی پرسپولیس که در تمام بازی‌هایش چه آنهایی که برنده می‌شود و چه آنهایی که نمی‌شود نباید از کنار کیفیت زمین مسجدسلیمان هم به راحتی گذشت. گل‌زدن در این زمین کاری است که نه تنها پرسپولیس در انجام آن ناکام بوده که آمار نشان می‌دهد بسیاری از تیم‌های لیگ موفق به انجام آن نشده‌اند.

جدول زیر گل‌های رد و بدل شده در بازی های خانگی هر تیم را نشان می‌دهد.

این جدول نشان می‌دهد که نفت مسجدسلیمان کمترین گل رد و بدل شده در بازی‌های خانگی را دارد و تیمی است که نه تنها کم گل می‌زند بلکه در خانه و در حضور تماشاگران و به واسطه کیفیت زمین چمنش گل‌های کمتری هم دریافت می‌کند.

این آمار شاید گل‌نزدن پرسپولیس در بازی‌ مقابل نفت مسجدسلیمان را کمی توجیه کند اما کیفیت پرسپولیس و آمار بازی‌های خارج خانه قبلی چیزی از این نگرانی را کم نمی‌کند. این نگرانی زمانی بیشتر می‌شود که طبق برنامه تا دربی از سه بازی باقی مانده دو بازی‌اش خارج از خانه برگزار می‌شود.