meida

بازی پرسپولیس و سپاهان شاید بهترین بازیکن فصل را در جدول نمرات سایت نود تعیین کند.

به گزارش وبسایت نود، تقابل این هفته پرسپولیس و سپاهان، دیدار بهترین بازیکنان لیگ هم هست. احمد نوراللهی بعد از چند نمایش فوق‌العاده، در جدول نمرات سایت نود پیشرفت چشمگیری داشت و صدرنشین شد. نوراللهی در چهار مسابقه اخیرش در لیگ، 2 گل زد و 1 پاس‌گل داد که گل سه امتیازی‌اش در دربی هم زیرمجموعه همین آمار قرار می‌گیرد. در بازی با سپاهان، احمد با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش در جدول نمرات رو در رو می‌شود و احتمالا برنده این دوئل، بهترین بازیکن فصل هم شود. 

نوراللهی طبق آمار متریکا بیشترین توپ‌گیری این فصل را در بین پرسپولیسی‌ها داشته است. او در هر بازی دفعات زیادی شانس گلزنی‌اش را با شوت امتحان می‌کند و در این فصل 38 شوت برای او ثبت شده است. شماره هشت پرسپولیس یکی از مورد اعتمادترین شاگردان برانکو هم است و پروفسور در این فصل به او 1926 دقیقه بازی داده است.

هر چند که سیر صعودی نوراللهی در این هفته‌ها بهتر از کی‌روش بود، ولی ستاره تیم قلعه‌نویی با آمادگی بیشتری وارد این میدان نبرد می‌شود. کی‌روش در دوئل پیش از پرسپولیس، دو گل به سایپا زد و یک پاس‌گل داد و یک پنالتی هم گرفت. عملکردی که نمره یک را برای او به همراه داشت و حالا نزدیک‌ترین فاصله را با نوراللهی دارد. اگر کی‌روش در دو هفته متوالی مقابل ذوب‌آهن و نفت مسجدسلیمان پنالتی خراب نمی‌کرد، حتما در این تقابل بالاتر از نوراللهی هم قرار داشت. بازیکنی که طبق آمار متریکا نزدیک به ده نبردهوایی را در هر مسابقه می‌برد و در آسمان، دست نیافتنی است. کی‌روش بیشترین شوت و بیشترین شوت در چارچوب را هم بین سپاهانی‌ها ثبت کرده است. آقای گل فعلی لیگ که در کنار 3 پاس‌گل‌اش، 14 گل هم زده تا علیپور نیز در این مسابقه نبرد آقای‌گلی را با او در پیش داشته باشد.

منبع : سایت 90